سربازان گمنام امام زمان (عج)
 
به وبلاگ گمنامان خوش آمدید.
نظر سنجی
کدام یک از نهادهای نظامی را دوست دارید؟
لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک
گر فرمانده كل سپاه موافقت كنند و این موضوع به ما ابلاغ شود قطعا ما یكی از طرفداران به كارگیری گردان‌های امام حسین(ع) در مباحث امنیتی هستیم ضمن اینكه امروز نیز در شمالغرب و جنوب شرق كشور، عمدتا نیروهای بومی و بسیجیان همان مناطق برای برقراری امنیت به كار گرفته می‌شوند.
کد خبر: ۸۰۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۸۸ - ۱۷:۴۸
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینكه زبده‌ترین و آموزش دیده‌ترین نیروهای بسیج در گردان‌های امام حسین(ع) سازماندهی می‌شوند، بكارگیری این گردان‌ها در مباحث امنیتی را موثر دانست.

سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفتگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به تغییر و تحولات اخیر در ساختار سازمان بسیج اظهار داشت: در این تفكیك اخیر به فرمان رهبر معظم انقلاب، بسیج تبدیل به سازمانی شد كه دیگر كار نظامی انجام نمی‌دهد بلكه آنها صرفا مسائل عمرانی و سازندگی،‌ مقابله با تهدیدات نرم و نیز حضور در مباحث اجتماعی و فرهنگی كه خود عرصه‌های مختلفی را شامل می‌شود، بر عهده می‌گیرند و این بسیج، یك بسیج غیرنظامی است.
عراقی خاطرنشان كرد: در این تفكیك، وظایف نظامی بسیج را به نیروی زمینی واگذار شده و همه آموزش‌ها و بكارگیری نیروها در تهدیدات نیمه‌سخت و تهدیدات سخت به عهده نیروی زمینی است و سازمان بسیج مستضعفین صرفا مسئولیت بكارگیری بسیجیان در مقابله با تهدیدات نرم را بر عهده دارد.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینكه هر كس بخواهد عضو بسیج شود، به پایگاه‌های بسیج در محلات مراجعه می‌كند، بسیج را یك سازمان محله محور دانست و افزود: بستر اصلی جذب نیروهای بسیج در همین محلات است.

* زبده‌ترین نیروهای بسیج با گرایش نظامی در گردان‌های امام حسین(ع)

عراقی ادامه داد: بسیاری از بسیجیان گرایش و علاقه نظامی ندارند و با توجه به نوع گرایش، پذیرفته شده و با توجه به علائق آنها در قالب‌های اقشاری و تخصصی بكار گرفته می‌شوند.
وی در خصوص جذب برخی بسیجیان با گرایش به فعالیت‌های نظامی نیز اظهار داشت: این افراد در قالب گردان‌های عاشورا، الزهرا(س)، گردان‌های رزمی و امام حسین(ع) سازماندهی می‌شوند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در عین حال تصریح كرد: سازمان بسیج عمدتا كارهای تخصصی بسیج را انجام می‌دهد و نیروهای زمینی نیز مباحث نظامی، آموزشی، اجرای عملیات نظامی و رزمایش‌ها را كه همه اینها در رابطه با تهدیدات سخت است، بر عهده دارد.
عراقی خاطرنشان كرد: البته جذب اولیه و آموزش‌های اولیه بسیجیان وظیفه سازمان بسیج مستضعفین است و این تفكیك‌ها در ادامه كار صورت می‌گیرد.
وی نیروهای گردان‌های امام حسین(ع) را شامل بسیجیان داوطلب نخبه‌ای دانست كه در گذشته نیز در ایام دفاع مقدس تعداد محدودی از آنها در گردان‌ها حضور می‌یافتند و به دلیل برخورداری از آموزش‌های ویژه به خط‌شكنی در عملیات‌ها می‌پرداختند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: زبده‌ترین و آموزش دیده‌ترین نیروهای بسیج كه دارای روحیه نظامی هستند، شناسایی و در گردان‌های امام حسین(ع) سازماندهی و آموزش دیده و در مواقع لزوم به‌ كارگیری خواهند شد.

* بكارگیری گردان‌های امام حسین(ع) در مباحث امنیتی موثر خواهد بود

عراقی در پاسخ به این سوال كه آیا بنای استفاده از این نیروهای زبده بسیج در برقراری امنیت در نقاط ناامن مانند شمالغرب و جنوب شرق كشور را دارید، اظهار داشت: این امر بنا بر تدبیر فرمانده محترم كل سپاه انجام می‌شود و در اختیار ما نیست.
وی با بیان اینكه قطعا به كارگیری بسیج یكی از علل موفقیت‌ها در طول 30 سال گذشته خصوصا در ایام دفاع مقدس بوده است، تاكید كرد: اگر فرمانده كل سپاه موافقت كنند و این موضوع به ما ابلاغ شود قطعا ما یكی از طرفداران به كارگیری گردان‌های امام حسین(ع) در مباحث امنیتی هستیم ضمن اینكه امروز نیز در شمالغرب و جنوب شرق كشور، عمدتا نیروهای بومی و بسیجیان همان مناطق برای برقراری امنیت به كار گرفته می‌شوند.

* برقرای امنیت در جنوب شرق و شمالغرب كشور از سیاست‌های اصلی سپاه و نظام است

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره موضوع ناامنی در شمالغرب و جنوب شرق كشور مقابله با این پدیده را جزء استراتژی‌های اصلی سپاه پاسداران و نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: این استراتژی توسط سیستم و نظام تعریف شده است و در گذشته نیز شاهد بودیم كه سردار شهید شوشتری این سیاست‌های كلی را دنبال می‌كرد اما با توجه به اشراف مناسب و تجربیات گذشته خود، موفق شد در كوتاه مدت امنیت مردمی و پایدار را در این منطقه ایجاد كند.
عراقی با بیان اینكه امروز نیز سپاه پاسداران همان سیاست‌ها را با قدرت ادامه خواهد داد، تصریح كرد: امیدواریم روز به روز به بركت خون شهدا و زحمات نیروهای مخلص و گمنام سپاه و دستگاه‌های امنیتی، شاهد زمین‌گیر شدن دشمن در این مناطق و ایجاد امنیت پایدار برای مردم باشیم.

* موظف به برقرای امنیت در داخل مرزهای خود هستیم

وی همچنین نوع همكاری با كشورهای همسایه و اتخاذ سیاست‌های مختلف را متوجه دولت دانست و گفت: این وظیفه سیاسیون است كه با همتایان خارجی خود به توافق برسند و نظامیان این سیاست‌های توافقی را اجرا می‌كنند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: اگر مسئولین وزارت خارجه و دولتمردان بر نحوه عملكرد و شیوه برخورد توافق كنند، این امر از طریق شورایعالی امنیت ملی و ستاد فرماندهی كل قوا به سپاه پاسداران ابلاغ می‌شود و سپاه نیز بر اساس سیاست‌های اتخاذ شده، وارد عمل خواهد شد.
عراقی در عین حال تصریح كرد: نباید این ناامنی‌ها را تنها متوجه چند نفر محدود مانند گروهك ریگی در جنوب شرق یا پژاك در شمالغرب بدانیم بلكه در حقیقت عقبه اینها به استكبار جهانی وصل است كه همچون سالهای اول انقلاب می‌خواهند در هر نقطه‌ای به نظام اسلامی ضربه بزنند.
وی در پاسخ به این سوال كه گویا همكاری مناسبی از سوی كشور پاكستان برای برخورد با این اشرار صورت نگرفته و وظیفه نیروهای امنیتی خصوصا سپاه پاسداران در این صورت چه خواهد بود، گفت: اگر كشورهای همسایه همكاری نكنند ما در سرزمین خود و در مرزهای خود موظف هستیم تدابیر ضروری را اتخاذ و طبق آن عمل كنیم.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: ما نباید اجازه نفوذ گروهك‌های تروریستی به داخل كشور را بدهیم و اگر آنها توانستند به هر نحوی وارد مرزهایمان شوند، با اشراف اطلاعاتی مناسبی كه داریم می‌توانیم یك به یك آنها را تعقیب و به سزای اعمالشان برسانیم.

* سپاه پاسداران تمامی رفتارهای دشمن در منطقه را به خوبی رصد می‌كند

عراقی ضمن تاكید بر قدرت اشراف اطلاعاتی سپاه در منطقه، خاطرنشان كرد: اگر این اشراف اطلاعاتی سپاه نبود، اتفاقات بزرگی رخ می‌داد و این اقدامات مختصر در گوشه و كنار نیز نشان‌دهنده ضعف اطلاعاتی نیست بلكه نشان می‌دهد دشمن با گستردگی فراوان وارد عمل شده و سپاه و نیروهای امنیتی به صورت متناوب این اقدامات آنها را خنثی می‌كنند كه برخی اقدامات آنها نیز اجتناب‌ناپذیر است.
وی ادامه داد: در همه نقاط دنیا علی‌رغم بكارگیری بهترین تجهیزات، گاهی این اقدامات تروریستی صورت می‌گیرد كه بخشی ازآنها طبیعی است اما ما از لحاظ اشراف اطلاعاتی در حدی هستیم كه علاوه بر رصد كامل دشمن، در مواقع مناسب به آنها ضربه خواهیم زد.

* امنیت پایدار جنوب شرق كشور به دست نیروهای بومی برقرار می‌شود

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه درخصوص سیاست‌های سپاه پاسداران برای برقراری امنیت در جنوب شرق كشور، ضمن مثبت ارزیابی كردن سیاست واگذاری امنیت به مردم بومی منطقه، اظهار داشت: هیچ گاه سابقه نداشته كه بسیجیانی كه مراحل بسیجی شدن خود را گذرانده و مسلح شده‌اند، به نظام خیانت كنند بلكه اینها همواره منشا خیر و بركت بوده و دوست دارند خودشان مسئولیت برقراری امنیت در منطقه زندگی خود را بر عهده داشته باشند.
عراقی همچنین با اشاره به طرح موفق شهید شوشتری در خصوص تقسیم مناطق و واگذاری آن به عشایر و طوایف مختلف گفت: اینكه ما بیاییم برقراری امنیت را با بكارگیری نیروهای بومی به پیش ببریم یك سیاست درست است چرا كه با نیروهای نظامی نمی‌توان این امنیت را در درازمدت حفظ كرد بلكه باید این موضوع به دست نیروهای بومی داده شود و اینها نیز در طول 30 سال گذشته ثابت كردند كه همواره به انقلاب، رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی وفادار هستند.

* نوع توانمندی‌های نیروی زمینی با توجه به ماهیت تهدیدات تغییر می‌كند

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به نقش تاثیرگذار این نیرو در سالیان گذشته خصوصا 8 سال دفاع مقدس، خاطرنشان كرد: امروز با توجه به تغییر ماهیت تهدیدات دشمن، قاعدتا استراتژی، دكترین دفاعی، تجهیزات و حتی نوع آموزش‌های نیروی زمینی تغییر كرده و اگر ما زمانی با لشكر، قرارگاه و تیپ به جنگ دشمن شناخته شده می‌رفتیم، امروز با یك دشمن ناهمطراز مواجهیم كه باید توانمندی‌های خود را بر اساس این دشمن جدید تعریف كنیم تا اگر جنگی رخ داد بتوانیم در مقابل آنها بایستیم.
عراقی در پایان سطح آمادگی نیروی زمینی برای مقابله با تهدیدات مختلف دشمن را قابل قبول ارزیابی كرد و گفت: نیروی زمینی همواره یك قدرت فوق‌العاده بازدارنده در مقابل دشمن محسوب می‌شود. (ازت)

نوشته شده در جمعه 19 اسفند 1390 توسط علی بونیک | نظرت شما (0)
درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت مقابله با وبلاگهاوسایت هایی که هدف بد جلوه نشان دادن بسیج وبسیجی وسپاه وسپاهی را دارند راه اندازی شده است.امید است بایاری شما به اهداف این وبلاگ دست یابیم.
___________________________
کسانی که قصد همکاری دارند می توانند به من ایمیل بزنند.(فقط در زمینه وبلاگ)
vaja00313@gmail.com
یاعلی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
1
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
                    1
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو