تبلیغات
سربازان گمنام امام زمان (عج)

سربازان گمنام امام زمان (عج)
 
به وبلاگ گمنامان خوش آمدید.
نظر سنجی
کدام یک از نهادهای نظامی را دوست دارید؟
لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک

حماسه شهید حسین فهمیده در دفاع از میهن جلوه‌ای ماندگار در تاریخ مقاومت مردم ایران است.


در چنین روزی شهید فهمیده با مشاهده حمله نیروهای عراقی به خرمشهر، همراه با مردمی كه حیثیت و آبروی خود را در خطر می‌دیدند به دفاع از شهر پرداخت و حماسه‌ای عبرت‌آموز خلق كرد. 
حسین فهمیده در سال اول اردیبهشت 1346 در روستای سراجه شهر قم به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان روحانی و دوره راهنمایی را در مدرسه حافظ قم گذراند و در تحصیل و درس كوشا بود. 

در سال‌های 1356 و 1357 به پخش اعلامیه‌های رهبر كبیر انقلاب مبادرت می‌ورزید و در زمستان سال 1357 نیز در تظاهرات انقلاب اسلامی شركت كرد. 
تلاش او برای پخش اعلامیه‌های امام از دید ماموران رژیم شاهنشاهی پنهان نماند و حتی چندبار ضد انقلابها كتكش زده بودند تا دست از این كارها بردارد اما او منصرف نشده بود. 12 بهمن 57، در بیمارستان بود. در اثر تصادف، طحالش پاره شده بود. تا از بیمارستان مرخص شد، آنقدر اصرار كرد كه پدر و مادرش، او را با برادر بزرگترش داود، به تهران فرستادند تا امام را از نزدیك ببیند. 

بعد از پیروزی انقلاب پیگیر اخبار سیاسی بود و كمی بعد كه شنید اوضاع كردستان به خاطر فعالیت ضد انقلاب آشفته است، خیلی زود از طریق بسیج، خودش را به كردستان رساند، اما به خاطر كمی سن و كوتاهی قد، نیروهای سپاه از پذیرش او خودداری كردند و از خانواده‌اش تعهد گرفتند تا دیگر به كردستان نرود. 
وقتی كه رژیم بعثی عراق در 31 شهریور 59 به ایران حمله كرد، او تلاش كرد تا رضایت مسئولان سپاه را برای اعزام به جبهه جلب كند.آنقدر اصرار كرد تا قبول كردند برود. شهید فهمیده همرزمی بنام محمدرضا شمس داشت. این دو زمانی كه در خط مقدم بودند مجروح و مدتی در بیمارستان ماهشهر بستری شدند و بعد از مداوا دوباره به خط مقدم برگشتند. 
روز هشتم آبان 1359، حسین فهمیده و محمد رضا شمس، در نزدیكترین سنگرها به دشمن، كنار هم بودند. محمدرضا مجروح شده بود و حسین سعی كرد دوستش را به عقب برساند تا مداوا شود. حجم حملات دشمن گسترش پیدا كرده بود و تانكهای عراقی، نفرات كم تعداد رزمندگان ایرانی را محاصره كرده بود و برای رهایی از این وضعیت چاره‌ای جز جانفشانی نبود. 
حسین آخرین نارنجكهای باقیمانده را به خود بست و به سمت تانكها حركت كرد. در همین فاصله، تیری به پای حسین خورد اما او كوتاه نیامد. با همان پای زخمی، كشان كشان خود را به اولین تانك رساند و ضامن نارنجكها را كشید. 
با صدای انفجار اولین تانك، تانك‌های دیگر عراقی به تصور اینكه نیرویی تازه ‌نفس برای كمك به نیروهای ایرانی رسیده از مواضع خود عقب‌نشینی كردند. 
یكی از همان روزهای سرد پاییزی، ساعت هشت صبح، رادیو برنامه‌های عادی اش را قطع كرد و خبر عملیات شهادت طلبانه یك دانش آموز سیزده ساله پخش شد. متعاقب آن، گوینده پیام حضرت امام را اینگونه خواند كه : «رهبر ما آن طفل سیزده ساله‌ای است كه با قلب كوچك خود ـ كه ارزشش از صدها زبان و قلم‌ ما بزرگتر است ـ با نارنجك، خود را زیر تانك دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید». 
شهید فهمیده در كنار شهدای دانش آموز دیگری چون بهنام محمدی و سحاب خیام نمونه‌هایی از 36 هزار دانش آموز شهید ایرانی هستند كه در خلق حماسه مقاومت مردم كشورمان علیه دشمن متجاوز نقش‌آفرینی كردند.


منبع: خبرگزاری فارس
طبقه بندی: فداکاری،
[ یکشنبه 21 اسفند 1390 ] [ 09:15 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان(عج) ]
درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت مقابله با وبلاگهاوسایت هایی که هدف بد جلوه نشان دادن بسیج وبسیجی وسپاه وسپاهی را دارند راه اندازی شده است.امید است بایاری شما به اهداف این وبلاگ دست یابیم.
___________________________
کسانی که قصد همکاری دارند می توانند به من ایمیل بزنند.(فقط در زمینه وبلاگ)
vaja00313@gmail.com
یاعلی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
1
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
                    1