تبلیغات
سربازان گمنام امام زمان (عج)

سربازان گمنام امام زمان (عج)
 
به وبلاگ گمنامان خوش آمدید.
نظر سنجی
کدام یک از نهادهای نظامی را دوست دارید؟
لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک

شهروندان گرامی * توصیه های حفاظتی را با دقت و 
ظرافت عمل نمایید

شهروندان گرامی * توصیه های حفاظتی را با دقت و ظرافت عمل نمایید


ما در دنیای پرآشوبی زندگی می كنیم. حفظ امنیت خویشتن و اجتناب از آسیب برای هر فردی قابل تصور است. گاهی حتی محتاط ترین و به لحاظ امنیتی آگاه ترین افراد، دچار آسیب های امنیتی می شوند. گر چه امنیت تضمین شدنی نیست ولی به طور خارق العاده ای قابل افزایش است. همه دستگاه های امنیتی كشور از جمله كاركنان وزارت اطلاعات، برای حفظ امنیت ملی، بطور شبانه روزی در حال تلاش هستند. اما این میسر نخواهد شد مگر این كه هر یك از شهروندان عزیز ایرانی، نسبت به امنیت خود و سایر همنوعان احساس مسئولیت و تلاش نمایند. برای این مقصود، هر شخص باید برای افزایش ایمنی خود، قواعد مربوط به امنیت فردی را بیاموزد. آشنایی هر یك از ما با برخی اقدامات خود حفاظتی، اولین گام برای دفاع و حفاظت شخصی در مقابل خطرات غیرقابل پیش بینی است.
  
توصیه های حفاظتی درخصوص خودرو:
تروریست نمی­تواند بدون دسترسی به خودروی شما، بمب یا مواد منفجره را در آن كار بگذارد. به همین دلیل اتخاذ اقدامات حفاظتی در مورد سرقت خودروی شما در جاهایی كه احتمال دارد هدف حمله تروریستی قرار بگیرید، كاملاً ضروری است. لذا به توصیه های ذیل توجه كنید:
 1- همواره حتی اگر قصد دارید فقط لحظاتی خودروی خود را ترك كنید (برای خرید یا ...) شیشه هایش را بالا كشیده و درب آن را قفل كنید. در صورت امكان، ماشین را به هنگام شب در خیابان رها نكنید.   
 
2-چنان چه در محیطی ناامن و پرخطر قرار داشته یا سكونت دارید، درب باك را قفل كرده و درب لوله اگزوز را با سرپوشی ببندید. بدین ترتیب قراردادن مواد منفجره در خودروی شما مشكل‏تر می­شود. نگذارید كسی در نبود شما به صندوق عقب ماشین دسترسی پیدا كند. 
3- وقتی خودرو را در محوطه­ای باز پارك می­كنید، قبل از خروج از ماشین، مراقب افراد مشكوك حاضر در محل و چشم هایی كه شما را می پایند، باشید. در صورت مشاهده افراد مشكوك با ماشین از محل دور شوید. 
 
4-وقتی ماشین را در محوطه­ای نامن پارك كرده و سپس  به طرف ماشین برگشته­­اید، ابتدا دور ماشین قدم زده و قبل از سوار شدن، اطراف آن را به دقت بررسی كنید. در مناطق پر خطر، شاید بد نباشد در جستجوی هر ردپایی از سیم یا نوار غیرعادی، زیر ماشین را خوب بگردید.
 
5- هرگاه متوجه حمله علیه خود شده اید، باید بدون در اختیار داشتنِ زمان كافی برای سنجش تمامی پیامدهای احتمالی، تصمیمی لحظه­ای بگیرید. لذا برای تسریع تصمیم گیری در این زمینه، می­توانید از قبل در ذهن خود مشخص كنید كه تحت شرایط مختلف و احتمالی، چه واكنشی خواهید داشت.
 
6- هرگز در هنگام حوادث رانندگی، ‌خود را با طرف مقابل درگیر نكنید.
چنان چه حادثه در مناطق ناامن یا غریب برایتان رخ داده است، از پذیرفتن هرگونه پیش‏نهاد توسط طرف مقابل امتناع كرده و سعی كنید موضوع را توسط كارشناسان راهنمایی و رانندگی حل كنید. زیرا ممكن است پیش‏نهادهایی از قبیل تعمیر اتومبیل توسط طرف مقابل، اخذ آدرس منزل و مدارك شناسایی، شماره تلفن و غیره از طرف مقابل درخواست گردد. شما باید هشیارانه به این موضوعات توجه داشته باشید.
 
4-هرگز در هنگام رانندگی نسبت به اتومبیل‏های پشت سر خود بی تفاوت نباشید.
هر فرد، ممكن است در معرض سوء قصد افراد ناباب واقع گردد. بنابراین، هوشیاری در هنگام رانندگی می‏تواند شما را از این موضوع مطلع كند. به‏خصوص اگر در ساعات مشخصی به محیط كار خود رفته یا ‏‏‏‏آن جا را ترك می‏‏كنید.
 
 
توصیه های حفاظتی در نگهداری اسناد و مدارك شخصی:
 
1- هرگز نسبت به حمل وسایل و اسناد و مدارك شخصی خود از محیط زندگی و كار بی تفاوت نباشید.
برخی افراد در جیب، كیف و دیگر وسایل شخصی خود اسناد و مدارك یا ‏‏‏‏كاغذهای یادداشت و ...  قرار داده و به همراه خود حمل می‏كنند. این كار موجب می‏گردد افراد دیگر به‏طور تصادفی به این اسناد دسترسی پیدا كنند.
 
2- هرگز در محیط‏های متفرقه كیف اسناد و مدارك را از خود جدا نكنید.
بعضاً مشاهده می‏گردد، برخی افراد كیف و اسناد و مدارك خود را در محیط كار دیگران گذاشته و برای كارهای متفرقه، مانند رفتن برای رفع حاجت و غیره محیط را ترك می‏كنند. در بعضی مواقع فراموش می‏كنند كه وسایل خود را از اطاق دیگران بردارند. لذا هرگز اسناد و مدارك خود را در هیچ شرایطی از خود جدا نكنید تا دچار عواقب بعدی آن نگردید.
 
3- هرگز در مواقع غیرضروری اسناد و مدارك را به همراه خود حمل نكنید.
بعضی افراد عادت به حمل اسناد و مدارك غیرضروری داشته و گاهی اوقات آن‏ها ‏را در داخل اتومبیل گذاشته و به خرید یا ‏‏‏‏كارهای متفرقه می‏روند. به همراه داشتن اسناد و مدارك همیشه مسئولیت افراد را نسبت به حامل آن‏ها ‏سنگین‏تر نموده و خطرات سرقت برای آن‏ها ‏متصور است. لذا پیش‏نهاد می‏گردد، هر روز كیف اسناد و مدارك خود را بازدید كرده و مدارك اضافی را از آن خارج نمائید.
 
******
 

 
توصیه های حفاظتی در استفاده از رایانه ها:
 1- هرگز از رایانه خود به ویژه در محل كار، بدون رمز عبور (پسورد‌) استفاده نكنید.
همیشه برای رایانه خود رمز عبور تعیین كرده و آن را طوری تنظیم نمائید كه در صورت عدم استفاده از آن به مدت (حداكثر) ‌پنج دقیقه از شما اسم عبور درخواست نماید. این كار مانعی برای دسترسی دیگران به رایانه شما خواهد بود و تا حدودی امنیت سیستم شما را افزایش می‏دهد.
 
2- هرگز از رمز عبور ساده و مشخص استفاده نكنید.
سعی كنید رمز عبورهای سیستم خود را پیچیده و غیرقابل پیش بینی انتخاب كنید. انتخاب رمز عبور با كاركترهای زیاد، با حروف و اعداد، حروف كوچك و بزرگ و یا انتخاب آن به زبان دیگر، می‏تواند امنیت سیستم شما را افزایش دهد.
 
3- هرگز اطلاعات محرمانه خود را در فایل‏های آشكار و سهل الوصول قرار ندهید.
فایل‏های محرمانه خود را می‏توانید به‏صورت پنهان و در زیر مجموعه فایل‏های سیستمی یا ‏‏‏‏زیر مجموعه سایر برنامه‏های نصبی سیستم قرار دهید تا به‏راحتی در اختیار افراد بیگانه قرار نگیرد. در غیر این صورت، احتمال دسترسی راحت به این‏گونه ‏‏‏‏فایل‏های همواره متصور است.
 
4- هرگز از كامپیوتری كه دارای اطلاعات محرمانه و با اطلاعات خصوصی است، برای متصل شدن به اینترنت استفاده نكنید.
همیشه در هنگام متصل شدن به اینترنت خطر سرقت اطلاعات، ‌تخریب اطلاعات به‏صورت جدی وجود داشته و در صورت بی تفاوتی به این مطلب خطرات جبران ناپذیری سیستم و اطلاعات شما را تهدید می‏‏كند.
 
5- هرگز كامپیوتر خود را كه حاوی اطلاعات محرمانه یا ‏‏‏‏خصوصی است، جهت تعمیر به افراد متفرقه و ناشناس ندهید.
حتماً نسبت به تعمیركار كامپیوتر خود اطمینان حاصل نموده و سعی كنید شخصاً هنگام تعمیر حضور داشته باشید.
6- هرگز قطعات آسیب دیده سیستم كامپیوتر خود را (مانند: ‌هارد، فلاپی، ‌سی دی ‌و ... ) دور نیاندازید.
حتما این‏گونه ‏‏‏‏لوازم از كار افتاده را منهدم كرده و امكان بهره برداری مجدد را از آن‏ها ‏بگیرید. اغلب كامپیوترهای مستعمل و از رده خارج شده دارای اطلاعات ارزشمندی است كه در هنگام تعویض یا فروش بر اثر سهل انگاری در سیستم‏ها باقی مانده است. هم‏چنین امكان بازیافت اطلاعات از حافظه‏های پاك شده سیستم وجود داشته و صرف پاك كردن یا ‏‏‏‏فرمت كردن سیستم نمی‏توان از پاك شدن صد در صد آن‏ها ‏اطمینان داشت. بنابراین بعضی از افراد تصور می‏كنند با پاك كردن هاردهای مستعمل تمام اطلاعات آن‏ها ‏از بین رفته و می‏توانند آن‏ها ‏را دور ریخته یا ‏‏به فروش برسانند.
 
7- هرگز به تماس‏های تلفنی از طریق اینترنت اعتماد نداشته باشید.
امروز اغلب تلفن‏های خارج از كشور توسط تماس‏های تلفنی اینترنتی صورت می‏گیرد كه كارت‏های خدماتی آن‏ها ‏در همه جا قابل دسترس می‏باشد. از آن‏جا كه شركت‏های خدمات اینترنت (‌آی- اس- پی) ‌و كشورهای سرویس دهنده (بك بن) توانایی استراق سمع تمامی مكالمات تلفنی را دارند. استفاده از این ارتباطات نیز ناامن و غیرمطمئن می‏باشد.
 
8- هرگز از مشخصات اصلی خود در محیط اینترنت استفاده نكنید.
در هنگام حضور افراد در خارج از كشور یكی از راه‏های به‏دست آوردن اطلاعات از آن‏ها‏، مراجعه به فضای اینترنت می‏باشد. در صورتی كه مشخصات شما در یك سایت یا ایمیل یا .... مشاهده گردد. اطلاعات با ارزشی نسبت به شما می‏تواند به‏دست آید.
 
9- هرگز از كامپیوتر مخصوص اینترنت برای كارهای متفرقه استفاده ننمائید.
در نظر دشته باشید كه مودم، ‌پرینتر، اسكنر و بعضی از اجزای داخلی كامپیوتر «آی- پی» پذیر بوده و می‏تواند اطلاعات خود را به آدرس برنامه ریزی شده از طریق اینترنت ارسال كنند. بنابراین ممكن است نامه‏ای ‏‏كه تایپ كرده و پرینت گرفته‏اید و حتی از كامپیوتر خود را كه پاك كرده‏اید، بعد از آن‏كه به اینترنت متصل می‏‏شوید، ‌به آدرس برنامه ریزی شده ارسال گشته بدون آن‏كه شما از آن مطلع گردید.
 
10- هرگز نسبت به محافظت و نگهداری نسخه ذخیره اطلاعات (backup ) بی تفاوت نباشید.
معمولاً به‏خاطر محافظت از اطلاعات و پیش‏گیری از تخریب آن‏ها ‏اقدام به تهیه نسخه‏های ذخیره می‏‏نمایند. حفاظت و نگهداری این نسخه‏ها ‏حتی از اطلاعاتی كه در سیستم‏ها نگهداری می‏‏شوند با اهمیت‏تر می‏‏باشد. زیرا این اطلاعات به‏صورت آماده و بدون دردسر می‏‏باشند. سهل انگاری در نگهداری از این نسخه‏های ذخیره بعضاً معضلات جبران ناپذیری در بر خواهد داشت.
 
12- هرگز در مواقع غیرضروری سیستم خود را به شبكه اینترنت متصل ننمائید.
اغلب در ارتباطات لیزلاین و شبكه‏ای‏‏، ارتباط اینترنتی به‏صورت پیوسته و شبانه روزی است. اما با توجه به تهدیداتی كه از این طریق برای سیستم شما متصور است، در مواقعی كه نیازی به ارتباط با اینترنت ندارید، ‌آن را قطع نمائید تا از گزند هكرها و جاسوسان اینترنتی و عوامل بیگانه در امان باشید. هكرها توانائی فعال‏سازی میكروفن و دوربین (‌وب كم) ‌شما را بدون توافق با شما را دارند. لذا با توجه به متصل بودن بی‏مورد و طولانی مدت سیستم شما به اینترنت این‏گونه ‏‏‏‏خطرات همواره متصور است.
 
13-هرگز نسبت به تهیه نسخه ذخیره از اطلاعات درون رایانه خود مسامحه نكنید.
رایانه‏ها ‏ابزار قابل اطمینانی نیستند و همواره احتمال صدمه دیدن آن‏ها ‏متصور است لذا همیشه سعی كنید از اطلاعات داخل سیستم خود یك نسخه ذخیره داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه اختلالی اطلاعات شما در اختیارتان باشد.
14- هرگز به موارد شناخته نشده در اینترنت پاسخ ندهید.
ایمیل‏های ناشناخته یكی از موارد بوده كه هرگز نباید آن‏ها ‏را گشود، زیرا در مواردی با گشودن ایمیل یا یك تصویر اینترنتی تروجانی از این طریق وارد سیستم شما گشته و مراحل كار جاسوسی و نفوذ به سیستم شما را آغاز می‏‏نماید یا ‏‏‏‏پنجره‏هایی كه در خلال كار با اینترنت به‏صورت ناخواسته ظاهر گشته یا ‏‏‏‏درخواست‏های اشتراك در سایت، شما را ترغیب به دادن نام كاربر و نام عبور می‏‏نماید كه از این طریق اطلاعات مربوط به رمز عبور شما را در اختیار گرفته و از آن بهره برداری ‏‏كنند.
 
 
توصیه های حفاظتی در رابطه با مسافرت:  
خطر در گوشه و كنار دنیا وجود دارد اما ماهیت و شدت آن در هر كشور یا منطقه متفاوت است. صرف نظر از جایی كه می روید شما باید در رابطه با مسافرت خود اقدامات اساسی خاصی را انجام دهید. سطح این اقدام بستگی به مقصد دقیق شما دارد. مع الوصف، برای مسافرت به توصیه های ذیل توجه كنید:
1- هرگز بدون آشنایی كافی از مقصد و مسیری كه برای سفر انتخاب می كنید، به مسافرت نروید. قبل از سفر درباره پاسخ سئوالات زیر تحقیق كنید.
الف. آیا برای سفر به مقصد مورد نظر هشدار خاصی به لحاظ امنیتی، سیل، آتش سوزی، زلزله، برف و بوران و ... داده شده است یا خیر؟
امروزه، با گسترش امكانات ارتباطی، فنی و ماهواره ای، به راحتی می توان از وضعیت راه ها، آب و هوا، حوادث طبیعی خطرناك مثل وقوع سیل و طوفان و ... مطلع شد. حصول اطمینان از ایمنی راه ها و مسیری كه باید طی كنیم. هم چنین به همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز سفر، ما را در برابر آسیب های احتمالی محفوظ نگاه می دارد.
ب. امنیت جاده ای در چه ساعاتی از شب یا روز كاهش می یابد؟
ج. چه امكانات جاده ای برای حوادث احتمالی وجود دارد؟
د. كدام نقطه از مسیری كه طی خواهید كرد، برای اطراق و استراحت بین راهی مناسب و امن تر است؟
كدام منطقه از مسیر سفر، آب آشامیدنی لوله كشی شده دارند و در كدامیك باید از بطری های آب استفاده كرد؟.
هـ. چه رستوران هایی را برای صرف غذا باید انتخاب كرد؟
و. مصرف چه غذای بین راهی مناسب تر است؟
2- در صورت تمایل به صرف غذا در رستوران ها هرگز سالاد (به ویژه در رستوران های ناشناس)، میوه های پوست نكنده و آشامیدنی های همراه با یخ را میل نكنید.
 
3-هرگز پول ها و اشیاء ارزشمند خود را در یك كیف یا یك ظرف قرار ندهید.
سعی كنید قبل از سفر، وضعیت فرهنگی و اقتصادی ساكنین مناطقی كه در مسیرتان قرار خواهند گرفت، اطلاعات لازم را بدست بیاورید. محتویات كیف شما شاید معادل ماه ها حقوق افرادی باشد كه در مناطق فقیرنشین زندگی می‏كنند. معمولاً مسافران پول نقد و اموال ارزشمند تری نسبت به افراد بومی دارند، لذا ممكن است به راحتی هدف دستبرد یا حمله افراد ناشناس قرار بگیرید. به ویژه آن كه بومی ها، مناطق امن و ناامن را می شناسند. عدم آشنایی با افراد و محیط یا محدوده ای كه تردد می‏كنید، مطمئناً احتمال آسیب پذیری را افزایش می دهد.  
 
4- هرگز از مردم رهگذر در خیابان آدرس نپرسید. سعی كنید افسر پلیس یا مسئولی را پیدا كنید.
 با این كار یك فرد غریبه را از مقصد خود مطلع می كنید. نقشه ای تهیه نموده و از كسانی كمك بگیرید كه احتمال بیش‏تری دارد به شما كمك كند. برای انتخاب بهترین و ایمن ترین مسیر، همیشه از افراد موجه مثل مأمورین راهنمایی و رانندگی و یا افرادی كه شناسایی آن ها آسان است، مثل رانندگان تاكسی، مغازه دارها و ... سئوال نمایید. در موارد خاص، وقتی فرد مطمئنی را برای اخذ راهنمایی نیافتید، سعی نمایید در پرسش خود مقصد نهایی خود را بیان نكنید بلكه در شهرهای بین راهی براساس نقشه ای كه در اختیار دارید، آدرس نزدیك ترین شهر بعدی مسیر خود را بپرسید تا دیگران از مقصد نهایی شما مطلع نگردند.   
5- در مسافرت، هرگز اسناد خود را درون هتل‏ها ‏جا نگذارید.
در مسافرت های به ویژه مسافرت‏های خارج از كشور سعی كنید هیچ‏گونه اسناد و مداركی به همراه خود به داخل هتل‏ها نبرید و در صورت نیاز هرگز آن‏ها ‏را در داخل هتل ‏جا نگذارید. زیرا افراد غریبه می توانند در غیاب شما با پوشش نظافت به داخل اطاق‏های هتل رفته و به اسناد شما دسترسی پیدا كنند.
 
 
 
******
سایر توصیه های حفاظتی:

1-در صورت مشاهده افراد مشكوك، تروریست و خرابكار مراتب را به مراكز امنیتی به ویژه ستاد خبری وزارت اطلاعات به شماره 113، اطلاع دهید.
 
2- چنان چه دارای دوربین عكاسی یا گوشی تلفن همراه دوربین دار هستید، حتی المقدور از آن ها و متعلقاتشان، از جمله خودرو و ... تصویربرداری نمایید.
3- در صورت امكان بدون این كه ایجاد حساسیت كنید، آن ها را تعقیب و آدرس محل استقرار آن ها را كشف نمایید.
 
4- چنان چه شئی مشكوكی را به خودروی دیگران چسبانده یا در مكانی رها نموده اند، به آن نزدیك نشده، بلافاصله به افراد مسئول اطلاع دهید. 
 
5- هرگز به افرادی كه خود را مأمور وزارت اطلاعات معرفی نموده و در مراكز غیررسمی با شما قرار ملاقات می گذارند، اعتماد نكنید و بلافاصله به ستاد خبری وزات اطلاعات به شماره 113 اطلاع دهید. 
 
6- هرگز در ارزیابی های خود به ظاهر افراد اكتفا نكنید، افراد شیاد هرگز چهره واقعی خود را به شما نشان نخواهند داد[ دوشنبه 24 مهر 1391 ] [ 09:09 ب.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان(عج) ]
درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت مقابله با وبلاگهاوسایت هایی که هدف بد جلوه نشان دادن بسیج وبسیجی وسپاه وسپاهی را دارند راه اندازی شده است.امید است بایاری شما به اهداف این وبلاگ دست یابیم.
___________________________
کسانی که قصد همکاری دارند می توانند به من ایمیل بزنند.(فقط در زمینه وبلاگ)
vaja00313@gmail.com
یاعلی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
1
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
                    1