تبلیغات
سربازان گمنام امام زمان (عج)

سربازان گمنام امام زمان (عج)
 
به وبلاگ گمنامان خوش آمدید.
نظر سنجی
کدام یک از نهادهای نظامی را دوست دارید؟
لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک
توصیه های حفاظتی در استفاده از رایانه ها:
توصیه های حفاظتی در استفاده از رایانه ها:
 1- هرگز از رایانه خود به ویژه در محل كار، بدون رمز عبور (پسورد‌) استفاده نكنید.
همیشه برای رایانه خود رمز عبور تعیین كرده و آن را طوری تنظیم نمائید كه در صورت عدم استفاده از آن به مدت (حداكثر) ‌پنج دقیقه از شما اسم عبور درخواست نماید. این كار مانعی برای دسترسی دیگران به رایانه شما خواهد بود و تا حدودی امنیت سیستم شما را افزایش می‏دهد.
 
2- هرگز از رمز عبور ساده و مشخص استفاده نكنید.
سعی كنید رمز عبورهای سیستم خود را پیچیده و غیرقابل پیش بینی انتخاب كنید. انتخاب رمز عبور با كاركترهای زیاد، با حروف و اعداد، حروف كوچك و بزرگ و یا انتخاب آن به زبان دیگر، می‏تواند امنیت سیستم شما را افزایش دهد.
 
3- هرگز اطلاعات محرمانه خود را در فایل‏های آشكار و سهل الوصول قرار ندهید.
فایل‏های محرمانه خود را می‏توانید به‏صورت پنهان و در زیر مجموعه فایل‏های سیستمی یا ‏‏‏‏زیر مجموعه سایر برنامه‏های نصبی سیستم قرار دهید تا به‏راحتی در اختیار افراد بیگانه قرار نگیرد. در غیر این صورت، احتمال دسترسی راحت به این‏گونه ‏‏‏‏فایل‏های همواره متصور است.
 
4- هرگز از كامپیوتری كه دارای اطلاعات محرمانه و با اطلاعات خصوصی است، برای متصل شدن به اینترنت استفاده نكنید.
همیشه در هنگام متصل شدن به اینترنت خطر سرقت اطلاعات، ‌تخریب اطلاعات به‏صورت جدی وجود داشته و در صورت بی تفاوتی به این مطلب خطرات جبران ناپذیری سیستم و اطلاعات شما را تهدید می‏‏كند.
 
5- هرگز كامپیوتر خود را كه حاوی اطلاعات محرمانه یا ‏‏‏‏خصوصی است، جهت تعمیر به افراد متفرقه و ناشناس ندهید.
حتماً نسبت به تعمیركار كامپیوتر خود اطمینان حاصل نموده و سعی كنید شخصاً هنگام تعمیر حضور داشته باشید.
6- هرگز قطعات آسیب دیده سیستم كامپیوتر خود را (مانند: ‌هارد، فلاپی، ‌سی دی ‌و ... ) دور نیاندازید.
حتما این‏گونه ‏‏‏‏لوازم از كار افتاده را منهدم كرده و امكان بهره برداری مجدد را از آن‏ها ‏بگیرید. اغلب كامپیوترهای مستعمل و از رده خارج شده دارای اطلاعات ارزشمندی است كه در هنگام تعویض یا فروش بر اثر سهل انگاری در سیستم‏ها باقی مانده است. هم‏چنین امكان بازیافت اطلاعات از حافظه‏های پاك شده سیستم وجود داشته و صرف پاك كردن یا ‏‏‏‏فرمت كردن سیستم نمی‏توان از پاك شدن صد در صد آن‏ها ‏اطمینان داشت. بنابراین بعضی از افراد تصور می‏كنند با پاك كردن هاردهای مستعمل تمام اطلاعات آن‏ها ‏از بین رفته و می‏توانند آن‏ها ‏را دور ریخته یا ‏‏به فروش برسانند.
 
7- هرگز به تماس‏های تلفنی از طریق اینترنت اعتماد نداشته باشید.
امروز اغلب تلفن‏های خارج از كشور توسط تماس‏های تلفنی اینترنتی صورت می‏گیرد كه كارت‏های خدماتی آن‏ها ‏در همه جا قابل دسترس می‏باشد. از آن‏جا كه شركت‏های خدمات اینترنت (‌آی- اس- پی) ‌و كشورهای سرویس دهنده (بك بن) توانایی استراق سمع تمامی مكالمات تلفنی را دارند. استفاده از این ارتباطات نیز ناامن و غیرمطمئن می‏باشد.
 
8- هرگز از مشخصات اصلی خود در محیط اینترنت استفاده نكنید.
در هنگام حضور افراد در خارج از كشور یكی از راه‏های به‏دست آوردن اطلاعات از آن‏ها‏، مراجعه به فضای اینترنت می‏باشد. در صورتی كه مشخصات شما در یك سایت یا ایمیل یا .... مشاهده گردد. اطلاعات با ارزشی نسبت به شما می‏تواند به‏دست آید.
 
9- هرگز از كامپیوتر مخصوص اینترنت برای كارهای متفرقه استفاده ننمائید.
در نظر دشته باشید كه مودم، ‌پرینتر، اسكنر و بعضی از اجزای داخلی كامپیوتر «آی- پی» پذیر بوده و می‏تواند اطلاعات خود را به آدرس برنامه ریزی شده از طریق اینترنت ارسال كنند. بنابراین ممكن است نامه‏ای ‏‏كه تایپ كرده و پرینت گرفته‏اید و حتی از كامپیوتر خود را كه پاك كرده‏اید، بعد از آن‏كه به اینترنت متصل می‏‏شوید، ‌به آدرس برنامه ریزی شده ارسال گشته بدون آن‏كه شما از آن مطلع گردید.
 
10- هرگز نسبت به محافظت و نگهداری نسخه ذخیره اطلاعات (backup ) بی تفاوت نباشید.
معمولاً به‏خاطر محافظت از اطلاعات و پیش‏گیری از تخریب آن‏ها ‏اقدام به تهیه نسخه‏های ذخیره می‏‏نمایند. حفاظت و نگهداری این نسخه‏ها ‏حتی از اطلاعاتی كه در سیستم‏ها نگهداری می‏‏شوند با اهمیت‏تر می‏‏باشد. زیرا این اطلاعات به‏صورت آماده و بدون دردسر می‏‏باشند. سهل انگاری در نگهداری از این نسخه‏های ذخیره بعضاً معضلات جبران ناپذیری در بر خواهد داشت.
 
12- هرگز در مواقع غیرضروری سیستم خود را به شبكه اینترنت متصل ننمائید.
اغلب در ارتباطات لیزلاین و شبكه‏ای‏‏، ارتباط اینترنتی به‏صورت پیوسته و شبانه روزی است. اما با توجه به تهدیداتی كه از این طریق برای سیستم شما متصور است، در مواقعی كه نیازی به ارتباط با اینترنت ندارید، ‌آن را قطع نمائید تا از گزند هكرها و جاسوسان اینترنتی و عوامل بیگانه در امان باشید. هكرها توانائی فعال‏سازی میكروفن و دوربین (‌وب كم) ‌شما را بدون توافق با شما را دارند. لذا با توجه به متصل بودن بی‏مورد و طولانی مدت سیستم شما به اینترنت این‏گونه ‏‏‏‏خطرات همواره متصور است.
 
13-هرگز نسبت به تهیه نسخه ذخیره از اطلاعات درون رایانه خود مسامحه نكنید.
رایانه‏ها ‏ابزار قابل اطمینانی نیستند و همواره احتمال صدمه دیدن آن‏ها ‏متصور است لذا همیشه سعی كنید از اطلاعات داخل سیستم خود یك نسخه ذخیره داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه اختلالی اطلاعات شما در اختیارتان باشد.
14- هرگز به موارد شناخته نشده در اینترنت پاسخ ندهید.
ایمیل‏های ناشناخته یكی از موارد بوده كه هرگز نباید آن‏ها ‏را گشود، زیرا در مواردی با گشودن ایمیل یا یك تصویر اینترنتی تروجانی از این طریق وارد سیستم شما گشته و مراحل كار جاسوسی و نفوذ به سیستم شما را آغاز می‏‏نماید یا ‏‏‏‏پنجره‏هایی كه در خلال كار با اینترنت به‏صورت ناخواسته ظاهر گشته یا ‏‏‏‏درخواست‏های اشتراك در سایت، شما را ترغیب به دادن نام كاربر و نام عبور می‏‏نماید كه از این طریق اطلاعات مربوط به رمز عبور شما را در اختیار گرفته و از آن بهره برداری ‏‏كنند.
 طبقه بندی: متفرقه،
[ چهارشنبه 29 آذر 1391 ] [ 01:25 ق.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان(عج) ]
درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت مقابله با وبلاگهاوسایت هایی که هدف بد جلوه نشان دادن بسیج وبسیجی وسپاه وسپاهی را دارند راه اندازی شده است.امید است بایاری شما به اهداف این وبلاگ دست یابیم.
___________________________
کسانی که قصد همکاری دارند می توانند به من ایمیل بزنند.(فقط در زمینه وبلاگ)
vaja00313@gmail.com
یاعلی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
1
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
                    1