تبلیغات
سربازان گمنام امام زمان (عج)

سربازان گمنام امام زمان (عج)
 
به وبلاگ گمنامان خوش آمدید.
نظر سنجی
کدام یک از نهادهای نظامی را دوست دارید؟
لوگوی همسنگران
طراح قالب
معببر سایبری فندرسک
                          درباره ی سلاح

به طور کلی سلاح ها به دو دسته تقسیم می شوند :

1-سلاح های گلوله زنی (rifle ): این سلاح ها تماما دارای خان بوده و یک گلوله (سربی یا فولادی) را شلیک می کند و بر حسب مسلح شدن به سه دسته :

1-گلنگدنی (Bolt Action) :پس از هر شلیک باید گلنگدن با دست کشیده شود تا سلاح آماده شلیک گلوله بعدی شود. مانند :برنو (مازور98). نخجیر 3 (270ایرانی).270 وینچستر و...

 2-نیمه خودکار( (Semi Automatic:به صورت تک تیر. تیر اندازی  میکند وفقط برای یک بار کافیست گلنگدن را کشیده تا سلاح مسلح شده و وقتی تیر اندازی می کنیم سلاح خودش گلنگدن را برای بارها ی بعدی خواهد کشید. مانند: ام 1 .دراگانوف.

3-تمام خودکار(full automatic):مانند نیمه خودکار می باشد با این تفوت که سلاح قابلیت شلیک به صورت رگبار(پشت سر هم ) را نیز دارد. مانند:کلاشنیکف (Ak-47)-ام 16- ام4-ژ3(G3 )-ژ36(G36)و تمامی مسلسل ها...

سلاح های گلوله زنی فاصله های نسبتا دور را مورد هدف قرار می دهند بالای 400 متر (بجز سلاح های مخصوص در گیری شهری مثل کلت ومسلسل های یوزی وبرتا و....)به سلاح هایی که فاصله های دورتر بالای 1000 متر را مورد هدف قرار میدهند (سلاح های تک تیرانداز)Sniper rifle  میگویند .

2-سلاح های ساچمه زنی : این سلاح ها برای شکار پرنده و در فواصل نزدیک مورد استفاده قرار می گیرند معمولا بین 100تا 150 متر .وشاید دلیل این برد کم .نداشتن خان در این سلاح ها می باشد.

تعداد زیادی ساچمه در درون گلوله های این نوع سلاح ها قرار می گیرد و پس از شلیک در درون بدن شکار پخش میشوند.

این اسلحه ها یک صحفه را مورد هدف قرار می دهند یعنی اینکه پس از شلیک ساچمه پخش شده و مقدار پخش  آن ها به اندازه یک صحفه می باشد. به همین دلیل برای هدف های متحرک مناسب می باشند.

این اسحه ها به دو دسته کوسه ای وپمپی میباشد نمونه ی کوسه ای مثل کمرشکن ها ونخجیر 1و2.ونمونه پمپی مثل سلاح های پنج تیر پران هفت تیر پران و.... (وینچستر ها . رمینگتون ها. صیاد 2 از این قبیل اند).
طبقه بندی: نظامی،
[ شنبه 27 اسفند 1390 ] [ 01:10 ق.ظ ] [ سرباز گمنام امام زمان(عج) ]
درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت مقابله با وبلاگهاوسایت هایی که هدف بد جلوه نشان دادن بسیج وبسیجی وسپاه وسپاهی را دارند راه اندازی شده است.امید است بایاری شما به اهداف این وبلاگ دست یابیم.
___________________________
کسانی که قصد همکاری دارند می توانند به من ایمیل بزنند.(فقط در زمینه وبلاگ)
vaja00313@gmail.com
یاعلی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
1
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
                    1